Ender 3 V2 Vs Cr-6 Se

Ender3 vs cr-6 se kıyaslama

Ender-3 V2 VS CR-6 SE Karşılaştırması: Farklılıklar ve Benzerlikler Nelerdir?

Creality CR-6 SE, Kickstarter'da yayınlandığı için, birçok kişi CR-6 SE ile Ender-3 V2 arasındaki farkları merak ediyor. Detaylı olarak farklar nelerdir? Hadi araştıralım!

Farklılıklar:

Ender-3 V2 ve CR-6 SE, Kartezyen XZ kafasının mekanik düzenlemesini kullanan önceden monte edilmiş 3D yazıcı kitleridir. Ender-3 V2 ile karşılaştırıldığında CR-6 SE, montajını bitirmek için sadece 5 dakika süren 5 farklı parçadan oluşan daha basit bir yapıya sahiptir. Ender-3 V2 yaklaşık 15-30 dakika sürecektir.

Baskı boyutu açısından, CR-6 SE daha büyük bir baskı hacmine sahiptir. Ender-3 V2, önceki modeli Ender-3 ile aynı 220x220x250mm baskı hacmine sahipken CR-6 SE'nin baskı boyutu 235x235x250mm'dir.

Hareket kararlılığı açısından, Ender-3 V2, Tek Z eksenine sahipken, CR-6 SE, bir zamanlama kayışı ile çift Z eksenine sahiptir; bu, CR-6 SE'nin daha yüksek hareket kararlılığına ve dengesine sahip olacağı anlamına gelir. Baskı esnasında oluşabilecek eksen hataları bu sayede cr-6 se'de sıfıra yakındır. 

Üstün özellikli CR-6 Se satın almak için Tıklayın.

Baskı performansı açısından, hem Ender-3 V2 hem de CR-6 SE, kaliteli baskılar sunmada harika işler çıkartabiliyor. CR-6 SE'nin bir diğer önemli özelliği Ender-3 V2'den daha sessiz baskı yapmasıdır çünkü CR-6 SE, aynı zamanda sessiz olan güçlü bir soğutma fanına sahipken, Ender-3 V2 standart bir soğutma fanı ile birlikte gelir. Bu şekilde CR-6 SE 30dB altında ve Ender-3 V2 baskıları 50dB altında yazdırabilir.

Ender-3 V2 ile karşılaştırıldığında CR-6 SE, gerekli tüm bilgileri  görüntülemek için 4,3 inç HD renkli dokunmatik ekrana sahip olduğu için çok daha kolay ve daha dostça bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. Ancak Ender-3 V2, düğmeli 4,3 inç renkli ekrana sahip. Bu sebeple CR-6 SE üzerindeki kullanıcı ekranı Ender-3 V2'den daha sezgisel ve duyarlıdır.

İki yazıcı da kullanıcıların güvenebileceği kadar akıllı. Ender-3 V2 ve CR-6 SE, yazdırma işlevine devam ediyor. CR-6 SE, farklı bir şekilde, Ender-3 V2'deki fiziksel sensörlerden daha hassas olan bir fotoelektrik sensör kullanmaktadır.

Hem yeni geliştirilen hem de 2020'de piyasaya sürülen Ender-3 V2 ve CR-6 SE, 3D baskıyı kolaylaştırmak için tasarlandı. Pratik modlar göz önüne alındığında, CR-6 SE, Ender-3 V2'yi geride bırakacaktır. Ender-3 V2'deki kayış gergisi dışında, CR-6 SE daha fazlasını sunar:

1. Taşınabilir taşıma kolu, kullanıcıların makineyi her yere taşımasına olanak tanır.

2. Araçların bulunduğu yerleşik araç kutusu, gerekli tüm araçları kullanıcıların erişebileceği bir yere getirir.

3. Katlanabilir filament tutucu, alanınızdan tasarruf etmenize yardımcı olur.

4. Kademeli motor kapağı, kademeli motorları tozdan korumaya ve hizmet ömürlerini uzatmaya yardımcı olur.

5. Silikon yuvalı kablo koruyucusu elektrik güvenliğini garanti eder.

6. Hotbed fiksatörleri, baskı platformunun daha kolay bir şekilde kaldırılmasına izin verir.

Benzerlikler:

Güç kaynağı söz konusu olduğunda, her iki yazıcı da farklı müşteri taleplerine uymak ve 350 W'da güçlü bir güç kaynağı sağlamak için tek adımda 115V ile 230V arasında geçiş yapabilir.

Orijinal Ender-3'ten yükseltilen Ender-3 V2, sonunda CR-6 SE'de olduğu gibi dikkate değer Carborundum cam platformuna kavuştu. Karborundum cam platformu, hızlı ısınmayı ve daha güçlü yatak yapışmasını ve aynı zamanda baskıların kolayca çıkarılmasını sağlar.

Uygun fiyatlı Model olan Ender 3 V2 Satın almak için Tıklayınız.